Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
21. Dönem POMEM Duyurusu
27.02.2018  
21.DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİMİ İÇİN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLAMASI YAPILAN ÖĞRENCİ ADAYLARININ DİKKATİNE !!!

 

MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLANAN ADAY ÖĞRENCİLER 04.03.2018 PAZAR GÜNÜ EN GEÇ SAAT 17.00’ ye KADAR MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE HAZIR OLMALARI GEREKMEKTEDİR. ZAMANINDA GELMEYEN ADAYLAR HAKLARINI KAYBEDECEKTİR.

 

TÜM BELGELERİN ASILLARI GETİRİLECEKTİR. GEÇİCİ KAYIT ESNASINDA İSTENİLEN BELGELERİN ASILLARINI GETİREMEYEN ADAYLAR NOTER TASDİKLİ ÖRNEKLERİNİ VEREBİLİRLER. ANCAK EĞİTİM ÖĞRETİMİN BAŞLAMA TARİHİNDE  BU BELGELERİN ASILLARINI İBRAZ ETMEK ZORUNDADIRLAR AKSİ TAKDİRDE KESİN KAYITLARI YAPILMAYACAKTIR.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- MEZUN OLDUĞU ÜNİVERSİTEYE AİT DİPLOMA VEYA GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİNİN ASLI VE 2 ADET FOTOKOPİSİ; diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi (Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle üniversite diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptığı üniversite/enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisans eğitimine devam ettiğini gösterir onaylı belgelerini) getireceklerdir. YÜKSEK LİSANS VEYA DOKTORA DİPLOMASI OLANLAR DA BELGELERİNİN ASILARINI VE 2 ADET FOTOKOPİSİNİ GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

 2- ORTAOKUL VE LİSEDE HAZIRLIK SINIFINI OKUYANLAR, LİSEYİ 4 YIL OKUYANLAR (teknik lise, öğretmen lisesi) DİPLOMASINDA 4 YIL, 1+3 YIL, 3+1 YIL, HAZIRLIK+ 3 YIL İBARESİ OLANLAR VARSA DİPLOMA ASLINI VE 2 ADET FOTOKOPİSİNİ VEYA ONAYLI ÖRNEĞİNİ, YOKSA MEZUN OLDUĞU OKULDAN ALINACAK İMZALI VE MÜHÜRLÜ AYRI BİR BELGE GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR. (AYRICA TÜM ADAYLAR LİSE DİPLOMALARININ ASILLARI VE ASIL YERİNE GEÇEN BELGERİ MUTLAKA GETİRECEKLERDİR.)

3- ASKERLİK HİZMETİNİ YAPMIŞ ADAYLARDAN TERHİS BELGESİ ASLI VE 2 ADET FOTOKOPİSİ, ASKERLİK GÖREVİNİ YAPMAYANLAR İSE GÜNCEL 2018 YILI TARİHLİ ASKERLİK DURUM BELGESİNİN ASLINI GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

4-ASKERLİK SIRASINDA YA DA SİVİL HAYATTA GEÇİRİLEN AMELİYATA İLİŞKİN RAPORLARIN, ASKERLİĞE ELVERİŞLİ OLMADIĞINA DAİR; ALDIYSA HAVA DEĞİŞİMİNE DAİR TÜM RAPORLARIN GETİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

5- NÜFUS CÜZDANI VE 2 ADET FOTOKOPİSİ, ADAY EVLİ İSE EŞİNİN 2 ADET NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİNİ, ADLİ SİCİL BELGESİ (ADAY EVLİ İSE EŞİNİN DE ADLİ SİCİL BELGESİNİ) GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

6- EVLİ OLANLAR EVLİLİK CÜZDANININ ASLI İLE BİRLİKTE İLK 4 SAYFASININ FOTOKOPİSİNİ GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

7- KAN GRUBU KARTI (Ehliyet veya Nüfus Cüzdanında yazıyorsa   fotokopileri yeterli olacaktır) GETİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

8- SON ALTI AY İÇİNDE ÇEKİLMİŞ 8 (SEKİZ) ADET BİOMETRİK FOTOĞRAF GETİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

NOT: (Erkek adaylar için Fotoğraflar Takım Elbiseli, Kravat ve Gömlekli Olacak, Fotoğrafta Sakal ve Bıyık Kesinlikle Olmayacaktır.)

  9- EHLİYET FOTOKOPİSİ (olanlar için) GETİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

 

 10- İSİM DEĞİŞİKLİĞİ VE YAŞ TAHSİSİ YAPTIRANLAR, BUNLARLA İLGİLİ MAHKEME

      KARARLARININ ONAYLI SURETLERİNİ GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

 11- ADLİ SORUŞTURMA GEÇİREN ADAYLARIN TAMAMI, BUNUNLA İLGİLİ OLARAK  MAHKEME,   CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI VEYA ADLİ İŞLEMİ YAPAN BİRİMLERDEN ONAYLI VE MÜHÜRLÜ EVRAK ASILLARINI ALARAK GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

 12- ADRES BİLGİLERİNİ DE İÇERİR VUKUATLI NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ GETİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

  13- GÜVENLİK SORUŞTURMASI VE ARŞİV ARAŞTIRMA FORMU​  BURAYA TIKLANARAK EKSİKSİZ DOLDURULUP YAZICIDAN ÇIKTISI ALINARAK  İMZALANIP GETİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

  14- E-DEVLET İNTERNET SİTESİNDEN BARKOTLU SGK HİZMET DÖKÜM BELGESİ ALINIP GETİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

  15- BAHSİ GEÇEN TÜM EVRAKLAR MAVİ ŞEFFAF KAPAKLI DOSYA İÇERİSİNDE, AD SOYAD YAZILARAK TESLİM EDİLECEKTİR.

 
 
 • Polis Radyosu
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
 • UPEM
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • UTSAS Sempozyumu
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • KGYS